Без громадянства прикордонники не пустять Саакашвілі в Україну

В разі якщо екс-президент Грузії і екс-глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, який зараз знаходиться в США, вирішить в’їхати в Україну після втрати українського громадянства, то Державна прикордонна служба України може його не впустити.

Про це заявив спікер ДПСУ Олег Слободян.

«Ми зобов’язані діяти в рамках закону, громадянин, у якого на руках недійсний паспорт, не має можливості перетнути український кордон. Якщо людина позбавляється громадянства, його паспорт стає недійсним. В такому випадку підстави для проходження кордону автоматично скасовуються», – сказав Олег Слободян.

При цьому спікер Держприкордонслужби України наголосив, що до компетенції ДПСУ не входить затримання людей.

«У нас має бути доручення на виконання певних процесуальних дій, мені не відомо про існування такого доручення, а навіть якби було відомо, то я не можу розголошувати таку інформацію. Юридично це може реалізувати підрозділ Національної поліції», – додав Слободян.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 26 липня своїм указом позбавив Михайла Саакашвілі українського громадянства. За даними ЗМІ, Михайло Саакашвілі позбавлений громадянства, так як він приховав судимість. На сайті президента цей указ не був опублікований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *