Аеропорт «Бориспіль» готується злити 32 мільйони за хімію рідній фірмі Сашка-стоматолога

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 21 червня оголосив про закупівлю 640 тонн гранульованого антиожеледного реагенту очікуваною вартістю 31,80 млн грн, виписавши тендерну документацію під ТОВ «Ді Ар Енержи Груп». Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Аеропорт уже вдруге намагається замовити антиожеледний реагент. 18 липня у рамках активної процедури закупівлі зареєстроване у Німеччині «SP Automotive Gmbh» подало скаргу в АМКУ на дискримінаційні вимоги тендерної документації.

Скаржник оскаржив вимоги, які свідчили про те, що замовник надає переваги українським постачальникам над нерезидентами:

  • Зобов’язання учасникам визначати ціну тендерної пропозиції лише у національній валюті (гривні) з урахуванням усіх своїх витрат, податків і зборів, що мають бути сплачені.
  • Неможливий до виконання нерезидентом строк поставки продукції – не більше трьох календарних днів з дати отримання заявки замовника (у попередніх тендерних документаціях замовник прописував вимогу щодо поставки – протягом 20-ти днів)
  • Умови поставки DDP, які надають неконкурентну перевагу резидентам. Оскільки DDP включає максимальний обсяг обов’язків продавця, який несе усі витрати та ризики, пов’язані з доставкою, то іноземні постачальники будуть змушені сплатити також митні платежі, що ставить їх у нерівні умови з українськими постачальниками.

Крім того у компанії відмітили, що завантаження замовником проекту договору лише українською мовою дискримінує нерезидентів, для яких є важливим погодження і підписання договору не лише українською. Скаржник пояснив, що ЗЕД-контракт повинен бути складний щонайменше двома мовами – українською та мовою іноземного контрагента.

Також скаржник просив Колегію АМКУ зобов’язати замовника передбачити умовами тендерної документації можливість подання учасниками-нерезидентами документів, які передбачені законодавством держави-походження, у разі неможливості подання документів, що видаються лише резидентам України.

Скарга призначена до розгляду на 7 серпня.

Нагадаємо, 22 березня цього року аеропорт намагався замовити той же об’єм реагенту за 768 тис. євро.  «SP Automotive» скерувало замовнику вимогу щодо усунення дискримінаційних вимог тендерної документації в частині технічної специфікації. Йшлося про заниження аеропортом показника вмісту хлоридів – 55 ppm, замість 250 ppm, встановлених стандартом, на який посилався замовник.

Компанія з’ясувала, що протягом кількох останніх років постійним постачальником реагенту для аеропорту є ТОВ «Ді Ар Енержи Груп», яке пропонує продукт виробництва DR Energy Group, показник вмісту хлоридів якого становить 48 ppm.

Аеропорт не відповів на зауваження, натомість, відмінив торги із обґрунтуванням «відсутність подальшої потреби у закупівлі».

ТОВ «Ді Ар Енержи Груп» сьогодні зареєстроване на Сергія Єжова. За даними «Youcontrol», до осені 2017 року Єжов був одним із чотирьох учасників фірми із часткою 10%. По 30% володіли Сергій Амелічев, Ян Денисенко та Денис Ржавський. Останній був помічником у молодшого сина екс-президента України Віктора Януковича – Віктора Януковича-молодшого. У 2014 році балотувався до ВР від «Оппоблоку» (див. детальніше, ким є зараз посіпаки Януковича-молодшого).

«Наші гроші.Львів» фіксували, як «Ді Ар Енержи Груп» разом із «Ді Ар Груп» розіграла тендер Міжнародного аеропорту «Львів» щодо закупівлі протиожеледного реагенту. Обидві компанії досі зареєстровані у Києві в одному будинку на вулиці Драгоманова, 31-Б. Одноосібним власником «Ді Ар Групу» є згаданий вище Денис Ржавський.

У 2017-2018 роках «Ді Ар Енержи Груп» отримало бюджетних замовлень на поставку хімічної продукції на загальну суму 36,04 млн грн. Замовниками виступали аеропорти «Бориспіль», «Львів» та «Аеропорт Вінниця». Протягом того ж часу «Ді Ар Груп» отримало лише одне замовлення від аеропорту «Львів» вартістю 1,14 млн грн.