Хто буде ключовим гравцем у безмитній торгівлі між Канадою та Україною

Завтра, 1 серпня, Канада та Україна вперше в історії вступають у безмитну торгівлю. Угоду, переговори, про яку розпочалося більше двох років тому, було підписано рівно рік тому, і, нарешті, вона набула чинності.

Про це написав у Твіттері посол України в Канаді Андрій Шевченко.

«Сьогодні опівночі стартувала вільна торгівля між Україною і Канадою. Заслужили повагу – час використовувати нові можливості! Вітаю всіх нас», – пише дипломатичний представник України.

За словами Андрія Шевченка, угода про вільну торгівлю означає скасування тарифів, доступ до державних закупівель, захист електронної комерції, високі стандарти екології, охорона праці.

Український бізнес отримує від цієї угоди пряму вигоду: доступ до північноамериканського ринку та можливість експорту. Але експорту поки що вибіркового. Прямі короткострокові пільги, зокрема, отримають виробники соняшникової олії, спиртних напоїв та пива, власники металургійних та хімічних виробництв, а також виробники кондитерських виробів та шоколаду. Чи буде дозволено бути присутніми всім на цьому ринку, або все буде обмежено лише кількома відомими фірмами, поки невідомо, але Міністерство фінансів прогнозує збільшення експорту щонайменше на 3,5%.

На деякі позиції в експорті-імпорті обома сторонами встановлено квоти.

Але і така угода може вважатися успішною. Зокрема, можна відзначити можливість співпраці у оборонній та авіабудівельній галузях за рахунок можливості закупки необхідних комплектуючих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *