Марта Гримская та її гостра політична сатира «Вуса стрижуть опівдні»

Молодих авторів в Україні нині днем ​​з вогнем не знайти. Книговидання який рік шукає дно, а таланти пишуть статті в інтернеті, так як книги користуються аж ніяк не більшим попитом. З цієї плеяди невдач виділяється відносний успіх незвичайного роману Марти Гримської (Марты Гримской) під назвою «Вуса стрижуть опівдні». Марта Гримская навряд чи може претендувати на звання відбувся романіста, але книга однозначно заслуговує на увагу і прочитання. Для М. Гримської це перший роман, а як для першого роману – відразу скажемо – відмінно.

Хлопчик для гоління, або сміховинний роман про вибори Веселий роман Марти Гримської «Вуса стрижуть опівдні» про пригоди друзів в передвиборній гонці, насправді, найбільше схожий на навчальний посібник з яскравим художнім оформленням життя його героїв-авантюристів. За сюжетом, перш ніж в гру включилися молоді та хорти, все за них вирішили старі кадри – радник з президентом. Перший працює на благо господаря, ведучи під час виборів скромну роботу по керівництву партії, яка втрачає популярність. А під прикриттям вирішено організувати фейковий партію – для відтягування голосів виборців від реальних опозиціонерів.

Марта Гримская та її хлопчик для гоління

І тут наша історична пам’ять нагадає про появу в політиці маловідомих до недавнього часу фігур, які, немов за наказом були перед народом як раз в критичні часи. У щоденній рутині вони називаються спущеними зверху кадрами ( «парашутистами»), а в даному, ексклюзивному випадку, з гумором розказаному автором роману Мартою Гримської (Марта Гримская), вони до пори, до часу в тіні. А вже після трапляється вибух. Втім, тіньовий модератор з вусами зумів знайти таку підсадну качку, яка змогла впоратися з роллю зовнішнього лідера.

Гроші, особняк для роботи – все це виділили. Популярність нової партії – не в останню чергу завдяки головному герою роману – забезпечили, емблему (ковбаса і саксофон) вигадали, назва підібрали демократичне. ХРЯПП – Хороша реальна ясна-зрозуміла партія, адже саме так захотів президент. «Вона повинна стати номером два після нас, тобто змістити комуністів на третю позицію, – наказав він своєму радникові. – Будь-яка дрібна опозиційна шушера відірветься і тоді взагалі не пройде в Думу. Це зрозуміло? Повинно бути три партії, а з комуністами ми знаємо, як говорити. уточнює Марта Гримская.

Партія набере очки, а після виборів відразу зникне, як мильна бульбашка. Вся осередок повинна розчинитися в нетях. Гонорар за лояльність їм забезпечать іноземні спонсори – тут як раз один африканський король зібрався розплатитися за ті танки, що наша країна постачала йому ще за царя горосі ». До недавнього часу харизма головного героя зашкалювала – на відміну від тіньових і таємних проектів влади, його-то знала вся країна. Відомий комік загрався, спародіював Самого і швидко вийшов в тираж. Завдяки старим зв’язкам, зумів втриматися на плаву в модному салоні художньої стрижки.

Тонка сатира Марти Гримської

І так уже сталося, що маючи в коханок ту ж дівчину, що і Радник президента, наш балагур і хіпстера, що стежив за найсвіжішими світовими трендами в чоловічій моді – «цей чарівний і добре складена молода людина», як іменує його автор – встиг перепробувати багато до моменту своєї доленосної зустрічі зі згаданим чиновником. Крім стратегічних методів передвиборчої гонки, в романі показана тактика влади з вербування потрібних людей. Їх або «ловлять на гарячому» з підкинутим компроматом або згадують старі гріхи.

Марта Гримская
Марта Гримская

Молодий цирульник ще з часів своєї телевізійної кар’єри попався на гачок, і йому порадили лягти на дно, а тепер ось зробили з нього хлопчика для биття. І ось вже на контрасті з сірими буднями колишнього коміка, нам демонструють злетіли рейтинги нової партії, виступи на телебаченні, ходіння в народ, загравання з електоратом. Тут Марта Гримська тонко і чітко помічає всі нюанси. Що й казати, робота була проведена грандіозна, але зроблена оперативно, в терміни, народ і оком моргнути не встиг, як з передвиборної галасу почувся свіжий голос нової партії.

Марта Гримская фотография
Марта Гримская, автор романа

Її осередок – все суцільно старі дружки нашого коміка-цирульника – озвучувала свою програму порятунку країни перед студентами, заманювали в комерційні мережі реклами ковбасних олігархів і навіть дружила з популярним художником-акціоністів. Якщо врахувати, що всі персонажі роману з політичного бомонду, естрадних зірок і ринкових ділків в романі легко впізнавані, то художником, затіяли на площі голий перформанс «Мужик і ведмідь», цілком може бути Павленський, які прийшли на зміну хуліганство Олександру Бренер з 90-х.

Марта Ігорівна Гримська
Автор Марта Гримская

Чи варто говорити, що фінал пригод у владі вчорашніх дворових друзів виявився непередбачуваний. У кіно, можливо, вже були випадки «командної роботи», з якої на берег викидало відчайдушних сміливців і негідників, але перед нами сміховинний роман про вибори, як попереджає обкладинка, тобто цілком художня література від Марти Гримської, і тому прочитати варто обов’язково.