США запровадили санкції проти глави МЗС Ірану

Адміністрація США внесла міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Джавада Заріфа до санкційного списку.

Про це пише DW.

Як повідомляється з урядових кіл, стосовно Заріфа введені санкції через те, що міністр є “міжнародним уособленням режиму, який проводить пропагандистські і дезинформаційні кампанії на підтримку ядерної програми Ірану, балістичних ракет і терористичних мереж”.

Нові санкції, введені щодо Заріфа, який вважається “помірним” політиком, можуть ще більше посилити напруженість між США і Іраном.

При цьому Заріф зможе і надалі відвідувати штаб-квартиру ООН в Нью-Йорку. Раніше, в червні, США ввели санкції відносно глави Ірану, аятоли Алі Хаменеї і ряду високопоставлених членів Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Нагадуємо:

20 липня Іран затримав у Ормузькій протоці нафтовий танкер під британським прапором і доставив його до порту Бандар-Аббас.
Також Іран затримав інший британський танкер Mesdar, але судну дозволили продовжити курс після того, як на борт піднявся озброєний персонал і надав попередження щодо безпеки та екологічних проблем.
Як відомо, напруження в Ормузькій протоці зросло після того, як Гібралтар затримав іранський супертанкер на запит Сполучених Штатів до Великої Британії.
Президент Ірану Хасан Рухані раніше погрожував перекрити Ормузьку протоку, якою проходить близько третини всієї транспортованої морем нафти.
Після цього Британія виступила з ідеєю про створення військово-морської місії під керівництвом Європи щодо забезпечення безпеки перевезень через Ормузьку протоку. Франція, Італія і Данія підтримують цю пропозицію.

©Медіастар