У Рясне встановили сучасні системи освітлення в рамках проекту «Рясне — район зелених технологій»

У Львові успішно реалізовують проект «Рясне — район зелених технологій». Чимало цікавих заходів з енергоефективності вже реалізовано у начальних закладах мікрорайону Рясне. Проект реалізовується з ініціативи Львівської міської ради та за співфінансування міста, а також за фінансової підтримки муніципалітету м. Фрайбург (Німеччина).

Відтак, у межах проекту цього року вже виконано монтаж сучасних систем освітлення загальною вартістю 114 тис. грн. на території 4-х шкіл мікрорайону (№ 38, 92, 94, 100). Також закуплено світильники вартістю 410 тис. грн. для встановлення на вул. І. Величковського. Реалізовано різні освітні заходи для дітей: уроки екологічного спрямування, на яких учні разом з експертом навчаються заощаджувати енергоносії, проводити енергоаудити власних осель тощо. Для потреб учнів придбано сучасне вимірювальне обладнання, конструктори екологічного спрямування, задіяно освітнього експерта. Загальна вартість залучених коштів — 97 тис. грн.

До середини вересня цього року в рамках проекту планують модернізацію системи опалення у житловому будинку на вул. І. Величковського, 2, вартістю 800 тис. грн. Також планується встановлення вузла автоматичного регулювання теплової енергії у школі № 38 вартістю 380 тис. грн.

Нагадаємо, до проекту залучені мешканці району, ОСББ та місцева влада. Реалізація проекту здійснюється саме в галузі сталого розвитку, енергоефективної реконструкції та стійкої технології.

Реалізація проекту «Рясне — район зелених технологій» відбувається відповідно до договору про співпрацю між муніципалітетом м. Фрайбург (Німеччина) та департаментом економічного розвитку Львівської міської ради. Проектом передбачено впровадження низки заходів у мікрорайонах Львова Рясне та Рясне-2, пов’язаних з енергозбереженням, зокрема:

Модернізація системи опалення у житловому будинку, школі мікрорайону;
Встановлення сучасних систем освітлення на території 4-х шкіл мікрорайону;
Встановлення системи відеоспостереження у школі мікрорайону;
Освітні заходи для дітей: уроки екологічного спрямування та сучасне вимірювальне обладнання для мотивації учнів.
Активна фаза реалізації проекту розпочалася з серпня 2018 року, після отримання Львовом першого траншу фінансування.

«Зелені» інновації — не просто модне гасло, але один з інструментів сталого розвитку. Тому важливим для розвитку успішного міста є застосовувати кращі практики світу та реалізовувати нові ініціативи. Місто Фрайбург входить до одного з найкращих енергоефективних та озеленених міст Німеччини”, — зазначають в департаменті економічного розвитку ЛМР.

Нагадаємо, вперше ідея проекту «Рясне — район зелених технологій» виникла ще у 2016 році під час офіційного візиту представників Львівської міської ради з керівництвом міжнародного департаменту міської ради Фрайбурга.

©Медіастар