Тариф на оплату послуг з вивезення ТПВ у Львові не змінився

Як наголошують у Львівській міській раді, тариф на оплату послуг з вивезення побутових відходів у Львові не змінився. Цей тариф, затверджений рішенням виконавчого комітету від 4 серпня 2017 року № 675, введений в дію з 1 вересня 2017 року і продовжує діяти сьогодні. Натомість з 1 липня цього року були затверджені нові норми надання послуг з вивезення побутових відходів. Перегляд норм зумовлений вимогами чинного законодавства та зростанням фактичної кількості відходів, які утворюються у м. Львові.

«З 1 липня 2019 року вступили в дію нові норми надання послуг з вивезення побутових відходів у м. Львові на 2019−2023 роки. Норма — це кількісний показник відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю за одиницю часу. А саме, на одного мешканця для житлової забудови, на одне місце в готелі, гуртожитку, та ін. на 1 м2 торговельної або складської площі, вокзалів, автостоянок, пляжів, та ін., на одне відвідування поліклінік тощо. І ця визначена кількість (норма) виставляється до нарахування, за тарифом, який діє з 2017 року.

Затверджені норми стосуються виключно тих споживачів, яким нарахування оплати за послуги з вивезення ТПВ здійснюється згідно з нормами. А це всі споживачі, які не мають індивідуальних контейнерних майданчиків. В основному це бюджетні заклади, заклади комерції, заклади громадського харчування, які користуються загальними контейнерами.

Вказані норми переглянуті у зв’язку з тим, що чинне законодавство передбачає не рідше ніж 1 раз у 5 років перегляд норм утворення твердих побутових відходів. Також, для порівняння, коли ще працювало ЛКП «Збиранка» у с. Великі Грибовичі, воно приймало в рік приблизно 236−237 тис. тон ТПВ з м. Львова. Згідно з даними ЛОДА, за минулий 2018 рік кількість відходів вивезених зі Львова становить приблизно 256 тис. тон. Отож, враховуючи вимоги чинного законодавства, та зростання фактичної кількості відходів, які утворюються у м. Львові, було відкориговано норми накопичення ТПВ.

Розрахунок цих норм проводився з дотриманням і у відповідності до законодавства України. При їх обрахунку були проведені детальні заміри і підготовлений розрахунковий звіт де заактовано коли, скільки і куди вивезено перевізниками відходів. Отож норми визначалися на основі реальних показників кількості відходів, які продукують мешканці та юридичні особи, які оплачують за вивезення відходів «по факту».

Натомість, наголошую, що сам тариф на збір і вивезення твердих побутових відходів залишився без змін. Тариф — це оплата за кількість вивезено сміття. Згідно з рішенням виконавчого комітету від 4 серпня 2017 року № 675, він введений в дію з 1 вересня 2017 року і продовжує діяти. Тариф становить, в залежності від перевізника, від 718 до 803 грн за одну тонну відходів”, — повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань безпеки міста.

©Медіастар