У Львові переможці Міжнародної олімпіади з хімії отримали по 10000 гривень від міста

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з переможцями Міжнародної учнівської олімпіади з хімії. Троє львівських учнів напередодні вибороли 2 срібні та 1 бронзову нагороди. Мер міста подякував школярам за успіхи в навчанні та вручив кожному з них по сертифікату на 10 тисяч гривень.

«Якщо місто має мудрих дітей, то воно має майбутнє. Це критерій № 1, інші критерії — вторинні. Інвестиції в освіту — це ті інвестиції, які мають бути головними в нашій країні, і саме такою має бути головна стаття державного бюджету, — зазначив Андрій Садовий. — Тож сьогодні ми хочемо від імені громади міста відзначити успішних учнів, які вибороли медалі на міжнародній олімпіаді. Вони зробили велике промо для Львова, України та нашої освіти».

Мер міста також зазначив, що на сьогодні Львів є перший в Україні за якістю складання ЗНО. Так, цьогоріч 31 учень отримав на тестуванні 200 або 400 балів. Натомість, у Києві, де участь у ЗНО брало в орієнтовно 4 рази більше абітурієнтів, ніж у Львові, таких учнів — 61. «Тобто ми сьогодні — № 1 в Україні за якістю складання ЗНО. Чому? Бо для міста питання освіти — в пріоритеті. Не знаю, де ще в Україні платили б кошти за успіхи дітям. Наприклад, маєш за ЗНО 400 балів — отримуєш 10000 грн., отримав 200 балів — 5000 грн. Приїхали з міжнародної олімпіади — отримали ще 10000 грн. Також місто має програму компенсації за поїздки на олімпіади у розмірі 75%. Тому ми спонукаємо та дуже хочемо, щоб наші діти їздили по світу, бачили світ, показали себе та робили промо для Львова та України», — додав міський голова.

Нагадаємо, Міжнародна учнівська олімпіада з хімії відбулась 30 липня у Парижі (Франція). Загалом на олімпіаді змагалися близько 200 школярів із 75 країн світу, які демонстрували свої знання у практичному та теоретичному турах.

У команді України цьогоріч було троє учнів від Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І. Франка. Усі вони здобули медалі: срібло вибороли Лідія Дубенська та Гордій Андрусів, а «бронзу» — Анатолій Кузнєцов.

Зазначимо, що всі троє учнів у 2017 році в межах Програми підтримки обдарованої молоді м. Львова отримали премію у розмірі 10 тисяч гривень. Програма підтримки обдарованої молоді була прийнята на сесії міської ради, з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та забезпечення сприятливих умов для самореалізації творчої особистості у сучасному суспільстві.

У межах Програми надають:

1. Фінансову підтримку обдарованій молоді (об’єднанням) для надання можливостей участі в олімпіадах, турнірах, конкурсах, змаганнях тощо.

2. Цінні подарунки для нагородження переможців міських учнівських інтернет-олімпіад з базових дисциплін.

3. Грошову винагороду випускникам загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова, які за результатами ЗНО з базових дисциплін у 2018/2019 навчальному році отримали 200 (по 5000 грн), 400 (по 10 000 грн) та 600 балів (по 20 000 грн).

4. Обдарованій молоді одноразову премію у розмірі — 10 тис. грн.

Премію можуть отримати учні, або випускники, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах м. Львова. Один учень або випускник може отримати премію один раз на два роки.

До слова, сертифікат на 10000 грн. також передали переможцю міжнародної олімпіади з математики Володимиру Фединяку — учню Львівського фізично-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ мені Івана Франка, який напередодні отримав «срібло».

Довідка
Дубенська Лідія вступила на навчання до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І Франка у 2016 р. За час навчання проявила себе як цілеспрямована та здібна учениця, яка цікавиться вивченням хімії. Неодноразово брала участь у олімпіадах, турнірах, конкурсах. У 2017 році здобула диплом І ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, у 2018 році — диплом І ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, у 2019 році — диплом І ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії. Ліда — переможець Всеукраїнської інтернет-олімпіади в Одесі (2017 рік — диплом І ступеня, 2018 рік — диплом ІІ ступеня). У 2018 році здобула бронзову медаль на Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії у Мінську (Республіка Білорусь). На ЗНО у 2019 році отримала 200 балів з хімії.

Андрусів Гордій вступив на навчання до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І Франка у 2016 р. За час навчання проявив себе як цілеспрямований та здібний учень, який цікавиться вивченням хімії. Неодноразово брав участь у олімпіадах, турнірах, конкурсах. У 2017 році здобув диплом ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, у 2018 році — диплом ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, у 2019 році — диплом ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії. Гордій — переможець Всеукраїнського турніру юних хіміків 2018 року, переможець Всеукраїнської інтернет-олімпіади в Одесі (2017 рік — диплом ІІІ ступеня, 2018 рік — диплом І ступеня). У 2018 році здобув бронзову медаль на Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії у Мінську (Республіка Білорусь).

Кузнєцов Анатолій вступив на навчання до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І Франка у 2016 р. За час навчання проявив себе як цілеспрямований та здібний учень, який цікавиться вивченням хімії. Неодноразово брав участь у олімпіадах, турнірах, конкурсах. У 2017 році здобув диплом ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, у 2018 році — диплом ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, у 2019 році — диплом ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії. Анатолій — переможець Всеукраїнського турніру юних хіміків 2018 року, переможець Всеукраїнської інтернет-олімпіади в Одесі (2017 рік — диплом ІІ ступеня, 2018 рік — диплом І ступеня).

Володимир Фединяк вступив на навчання до Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І Франка у 2015 році. Неодноразово брав участь у олімпіадах, турнірах, конкурсах. У 2016 році здобув диплом І ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики, у 2017 році — дипломи ІІ ступеня на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики та математики, у 2018 році — диплом ІІІ ступеня з математики (виступав за 11 клас, будучи у 10 класі) та диплом ІІ ступеня з фізики на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади, у 2019 році — диплом І ступеня з математики та дипломи ІІ ступеня з фізики на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади. Володимир — переможець 12-ї Міжнародної математичної олімпіади країн центральної Європи (Бєльско-Бяла, Республіка Польща — золота медаль), 15-тої Міжнародної Жаутиківської олімпіади (15th International Zhautykov Olympiad, Казахстан, золота медаль). З нагоди відзначення 761-ї річниці Дня міста Львова, отримав від Львівської міської ради ювілейну монету ім. Короля Данила Галицького. На ЗНО у 2019 році отримав 200 балів з математики.

©Медіастар