У Львові напрацьовують концепцію створення сучасного літнього театру

У Львові створять робочу групу з напрацювання проекту створення сучасного літнього театру в Музеї народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького. Сьогодні, 8 серпня, на Співочому полі відбулася нарада за участю міського голови Львова Андрія Садового з цього приводу.

«Це має бути сучасний літній театр з накриттям над всім залом і сценою. Для її створення потрібно мати постійно діючу робочу групу, адже це треба робити швидко. Для мене важливо якнайшвидше вийти на ідеальний концепт. Все має бути продуманим: як сюди під’їхати, підійти, питання накриття від вітру і дощу, евакуації тощо», — сказав мер Львова Андрій Садовий.

Під час наради йшлось про те, що простір Співочого поля для концепту лісової сцени є унікальним. Тому для такого проекту варто напрацьовувати чітку концепцію та шукати компетентних архітекторів.

«Ми вже досліджували це питання і знайшли мінімум трьох компетентних архітекторів, які можуть це робити. Ми з ними контактували, і деякі з них вже зацікавились цією ідеєю. Це складний проект, але потрібно дотримуватись простої логіки: визначаємо, що ми хочемо, а чого ні, і тоді архітектор починає працювати», — розповів директор Органного залу Іван Остапович.

На нараді було визначено, що новий відкритий зал має вміщати понад 1500 глядачів і працювати близько 200 днів у році.

«Коли я приходжу на сцену, я одразу маю чути музику, яку там будуть грати. Тому тут має бути проект, який, в першу чергу, відповідатиме мистецькій ідеї», — сказала арт-директора фестивалю LvivMozArt Оксана Линів.

Також міський голова Львова запропонував Оксані Линів взяти на себе патронат над цим проектом та розробити правильне технічне завдання.

«В мене є велике бажання зробити це максимально оперативно. Для того, щоб цей проект реалізувати, потрібні нестандартні рішення архітекторів, дизайнерів, проектантів, акустиків. Тим більше зараз я розумію, що такі заходи як LvivMozArt вже потребують підсилення: потрібна стаціонарна сучасна сцена, де будуть проводитись всі найкращі концерти», — наголосив Андрій Садовий.

©Медіастар