У с. Лисиничі ремонтні бригади ЛМКП «Львівводоканал» проводять заміну аварійного магістрального водогону

Ремонтні бригади ЛМКП «Львівводоканал» проводять роботи із заміни магістральних водогонів. Зокрема, у с Лисиничі, в районі вулиці Квіткова, триває заміна магістрального аварійного трубопроводу, по якому подається вода від водозабору Плугів до споживачів міста Винники та Личаківського району міста Львова. На цьому водогоні виявлено 8 критичних аварійних ділянок, які потребують заміни. Зараз міняють 300 метрі трубопроводу. Вартість робіт 5,7 млн. грн.

«Це планові і надзвичайно коштовні роботи, які ми розпочали ще минулого року. Зокрема, у 2018 прокладено 1,5 км водогону Винники — Кривчиці на суму 14,8 млн. грн, і 1,1 км трубопроводу Винники — Довга на суму 9 млн. грн.

На цій ділянці ми виявили 8 критично аварійних ділянок. Особливо складна ситуація є поблизу вулиць Кільцева, Шептицького, Івана Франка, Долинна, Стрілецька, Забава.

Зараз ми міняємо 300 метрів гостроаварійної ділянки магістрального водогону, яким вода із Золочева подається до Львова. Цей водогін забезпечує водою мешканців Личаківського району — це приблизно 15% всього водозабезпечення Львова.

Минулого року ми мали 250 аварій на цій ділянці. Тобто майже кожного дня наші ремонтні бригади працювали на цьому водогоні. Трубопроводи тут великого діаметру, з великим тиском, тому при аваріях тут втрати величезні. Також старий трубопровід виконаний зі сталі не високої якості. Отож, крім аварій, маємо погіршення якості води, бо відслоєння заліза потрапляє у воду. І це при тому, що ми 100% води добуваємо артезіанської, хорошої якості. Але через аварійні труби не завжди такі показники якості води можуть бути в мешканців.

Тому, ми прийняли інженерне рішення замінити трубопроводи на чавунні. Адже найперший водогін, який був прокладений ще австрійцями, у 1901 році, був чавунний, і він досі працює без жодних проблем. Отож, вкладаємо кошти в дорожчу, але якісну трубу, і очікуємо, що на заміненому відрізку в найближчі 50 років проблем мати не будемо”, — повідомив Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».

За інформацією ЛМКП «Львівводоканал», чавунні трубопроводи компанія, яка виграла тендер, замовляє в Ірані. На жаль, в Україні, не виробляють чавунник труб такого діаметру. Термін експлуатації чавунник труб вдвічі довший ніж сталевих, і причому не погіршують якість води.

Загалом для повної заміни 2-х гілок водогонів Винники — Кривчиці та Винники — Довга необхідно близько 355 млн. грн

«Однозначно, що ці роботи ми будемо робити. Альтернативи немає. Поки роблять сьогоднішню ділянку, ми будемо планувати виділення коштів на заміну решти ділянок, щоб всі аварійні частини були замінені, щоб мали добрий водогін і була якісна труба. Адже, на превеликий жаль, труби, які проклали у 80-х роках поганої якості. Тоді ніхто якість не ставив в основу, а ставили галочку, що це зроблено. Коли ми зараз проводимо заміну мереж, то жахаємося від того, яка була халтура в ті часи», — відзначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Довідка
Магістральний водогін від насосної станції «Кривчиці» до насосної станції «Винники» був прокладений в 80-ті роки ХХ століття зі сталевих труб діаметром 800 мм загальною протяжністю 7,4 км

Водопровідний водогін від насосної станції «Винники”-“Довга”-житловий масив «Сихів» був введений в експлуатацію в грудні 1988 року зі сталевих труб діаметром 1000 мм загальною протяжністю 14 км, з робочим тиском 13 атмосфер.

©Медіастар