Вперше у Львові відбудуться екскурсії хорами Собору Св. Юра

12 та 13 липня під час фестивалю «Ніч у Львові» поціновувачі мистецтва та історії міста матимуть унікальну нагоду побачити інтер’єр Архикатедрального Собору Св. Юра УГКЦ з висоти хорів. Хори — це та частина Святоюрського комплексу, яка не завжди доступна туристам, але цього разу вони отримають нагоду відкрити для себе і цю локацію.

«Таким чином, з висоти можна буде більш цілісно сприйняти архітектурні особливості величного собору, який є перлиною сакральної архітектури міста. Такий екскурсійний досвід є новим, але у майбутньому хори будуть відкриті для туристів», — розповіла координаторка паломницько-туристичного напрямку БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ Уляна Крись.
«Під час „Ночі у Львові“ екскурсії відбуватимуться 12 та 13 липня з 19.30 год. до 21.00 год. Одна екскурсія триватиме 30 хвилин. Гідом буде диякон собору св. Юра Андрій Салабай, який знає про Святоюрський комплекс надзвичайно багато цінної інформації. Ми вперше відкриваємо такі екскурсії, щоб люди могли побачити, що є у храмі, і дізнатися більше історії. Пропонований маршрут — це ексклюзив. Раніше туристи не мали змоги там бувати. У туристичній групі може бути 5−10 осіб, адже на хорах не дуже багато місця. Хочеться, щоб це було комфортно і доступно», — розповіла Уляна Крись, координаторка паломницько-туристичного напрямку БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ.

Директор БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ диякон Ігор Колбасюк повідомив, що головна мета екскурсій, як і інших благодійних проектів «Фундації» — благодійна.
«Ці хори використовують за прямим призначенням. Маємо Митрополичий хор, молодіжний та аматорський. Відтак раніше тільки ці 3 хори мали сюди доступ, і цю локацію використовували суто за призначенням. Можливо тому, що не було ким організувати, або можливо через те, що не мали такої ідеї», — підкреслив диякон Архикатедрального Собору Св. Юра Андрій Салабай, гід, який проводить екскурсії.

Згодом такі екскурсії будуть звичними. З понеділка, 15 липня, таку екскурсію можна буде відвідувати за попередньою реєстрацією

©Медіастар