У мерії відбулося перше засідання комісії щодо ситуації із продажем алкоголю у тимчасових спорудах

Сьогодні, 9 липня, у міській раді відбулося перше засідання комісії щодо ситуації із продажем алкоголю у тимчасових спорудах. До складу комісії увійшли як власники тимчасових споруд, так і представники різних середовищ Львова.

«На попередньому пленарному засіданні сесії для того, щоб розпочати діалог з підприємцями, які здійснюють торгівлю алкогольними та слабоалкогольними напоями в тимчасових спорудах, було прийнято рішення створити комісію, до якої включити представників різних соціальних середовищ, тобто не слухати лише власників тимчасових споруд, а послухати й інших львів’ян, чиї інтереси ми представляємо. Відтак, ми створили цю комісію для того, щоб в той чи інший спосіб вирішити цей конфлікт із продажем алкоголю у місті.

Станом на сьогодні справа перебуває в суді і, нагадаю, суд двічі відмовив заявникам (представникам тимчасових споруд) в зупиненні дії нашої ухвали.

Зараз розгляд справи перейшов до її слухання по суті і рішення ще не прийнято. Тобто ми очікуємо рішення суду і фактично малі тимчасові споруди не демонтовуємо.

Відтак, в період очікування рішення суду, яке набере законної сили, ми вступили в переговорний процес для того, щоб більше зрозуміти один одного і напрацювати ті чи інші рішення.

Перше засідання комісії відбулося сьогодні. Воно було напевне таким швидше настановчим. Ми надали можливість кожній стороні сказати те, що воно хотіла сказати, аби її почули. Також маємо доручення для департаменту економічного розвитку міської ради — надати інформацію про кількість порушень заборони продажу алкоголю в нічний час, зафіксованих належним чином на території міста Львова за певний період часу. Ми також звернулися до ГО «Я львів’янин» з проханням надати нам інформацію, чи в межах цієї організації є підприємці, які здійснюють торгівлю алкоголем з порушенням вимог чинного законодавства”, — розповіла Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту.

Під час засідання комісії підприємці озвучили ідею забрати увесь алкоголь за межі міста. Однак, як зазначила Гелена Пайонкевич, цього зробити місто наразі не може.

«У будь-якому європейському місті немає такої великої кількості МАФів. Якщо ж є хоч один або два кіоски, павільйони чи тимчасові споруди, там не здійснюється торгівля алкоголем. У будь-якому європейському місті торгівля алкоголем здійснюється в спеціалізованих магазинах і далеко не у всіх маленьких супермаркетах, які здійснюють торгівлю продуктами, можна купити алкоголь. Тобто, будь-яка країна встановлює обмеження торгівлі алкоголем в той чи інший доступний спосіб. І ми не бачимо акції протесту у США, де до 21-го року суворо заборонено вживати алкоголь. Ми не бачимо протестів в Туреччині, де алкоголь продається взагалі в спеціалізованих магазинах, які працюють в обмежений період часу. Ми маємо рівнятися на кращі європейські практики. Винести увесь алкоголь з міста ми поки що не можемо, але я вважаю, що можемо обмежити продаж алкоголю в тимчасових спорудах», — додала Гелена Пайонкевич.

Додамо, у місті є близько 1700 МАФів, а майже 40 малих архітектурних форм вже змінюють свій вид діяльності.

«МАФів на сьогодні у місті є близько 1700 одиниць. Попередньо в ухвалі ми запропонували обмежити торгівлю алкоголем в тимчасових спорудах за списками чи за пропозиціями районних адміністрацій. Загалом їх у цьому списку було десь близько 234 об’єкти. Коли почали опрацьовувати, то у місті їх виявилося 274.

Зазначу, 80% цих малих архітектурних форм здається в оренду, тобто не ті підприємці, які мають малі архітектурні форми, здійснюють свою діяльність, а насправді здійснюють діяльність орендарі. Як сьогодні було озвучено на комісії, близько 40 малих архітектурних форм вже переформатовуються і змінюють свій вид діяльності. Відтак, я думаю, ми зрештою знайдемо порозуміння і знайдемо спільне рішення цієї проблеми.

Додам, що обмеження про квадратуру МАФів не діють, тобто депутатський корпус проголосував ухвалу Львівської міської ради про те, щоб обмежити продаж алкоголю у всіх малих архітектурних формах незалежно від площі”, — розповіла Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку.

©Медіастар