В рамках Майстерні міста біля озера на вул. Панча облаштували лавочки та смітники

Місяць тому фінішував спільний проект КУ «Інститут міста» та німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ — Майстерня міста. Тривалість цьогорічної платформи змінили, продовживши на місяць, і розмістили на 5 локаціях: Підзамче, Рясне, Левандівка, Сихів та Панча. Як зазначають організатори, це дало свої результати. Адже вперше на одну з локацій прийшло понад 10 тис відвідувачів, а саме на Екофестиваль на Сихові. Громадським активістам та організаторам Майстерні міста вдалося зацікавити місцевих мешканців такою актуальною і важливою темою, як екологія.

«Я би поставив мешканців на перше місце, тому що саме вони створюють попит на зміни в місті. Останніми роками ми експериментуємо з форматами Майстерні і зараз головним задумом було об’єднати зусилля з активними ГО, які вже працюють в своїх районах. Ми перенесли акцент з центру міста, де завжди відбувалась Майстерня, у райони. І це цілком вдалось — від арт-об’єктів до облаштування громадських просторів, такі результати отримали громади, які приймали цю подію. Цей формат досить добре показав себе, будемо його розвивати. Будемо шукати спонсорів і думати, як проводити Майстерню більш концентровано», — зазначив директор КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарев.

Окрім вдалих фестивалів, громадські організації спільно із мешканцями мають також прикладні результати. До прикладу, на Левандівці — це інтерактивна рухома модель літачка, яка стала потіхою для місцевих дітлахів. На Підзамче для спільного користування і покращення простору зробили чудовий парклет, а на Рясне намалювали мурал. Неочікуваною стала зацікавленість громади і до порятунку озера, що на вуд. Панча. На фестиваль, попри погану погоду, прийшли тисячі відвідувачів. Хоча потрібної суми для очищення озера таки не вдалося зібрати. Тому отримані кошти задіяли до благоустрою території, і встановили біля озера кілька смітників та лавок, а ще ініціативна група самотужки позбирала сміття та привела до ладу водойму.

Нагадуємо, це вже восьма Майстерня міста у Львові. І це чудова платформа для спілкування з мешканцями міста. Такі заходи дають змогу ближче дізнатися про потреби львів’ян у районах чи конкретних вулицях.

Координатор проекту Інтегрований розвиток міст німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Марта Пастух результатом цьогорічної Майстерні задоволена: «Дуже класно не просто ставити лавки, робити стандартні дитячі майданчики, а зустрітись спільно з потенційними користувачами простору і разом подумати, як саме облаштувати простір. А ще спільно подумати, як має розвиватись район, в чому є потреба: спортивних майданчиках, бібліотеках чи кращому доступі до громадського транспорту. Свято району/ вулиці/ двору — це класно, проте наступного разу хотілось би інтенсивніше попрацювати з громадою, створити майданчик для обговорень важливих питань, щоб мешканці/ сусіди вважали важливим докластись ідеями та практично щось зробити поблизу свого дому, щоб їм, їхнім сім”ям та друзям було комфортніше жити».

Майстерня міста проходила за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та КУ «Інститут міста», а також спільно з ГО, які працювали у районах, а саме: «Кращий Сихів», «Львівський блок», «Нові орбіти», ReZavod та «Ініціативна група Рясне».

©Медіастар