Як відреагував Петро Порошенко на завершення АТО

Президент Петро Порошенко прокоментував пропозицію Олександра Турчинова з АТО. Подробиці повідомляє прес-служба глави держави.

Відповідаючи на одне з журналістських запитань про можливості введення військового положення, Порошенко погодився, що якщо Україна скасує АТО і не надасть військовим права діяти адекватно в умовах агресії – країна стане беззахисною.

«За моїм дорученням було розроблено проект законодавчого акту, який називається «Про реінтеграції окупованих територій Донбасу». Він охоплює цілий ряд заходів і кроків, які треба здійснити для забезпечення реінтеграції, для визначення правового режиму», — констатував він.

За словами президента, у підготовці законопроекту беруть участь експерти, народні депутати. Крім того, законопроект базується на умовах, закріплених у Мінських домовленостях.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що потрібно переходити до нового формату захисту країни від гібридної агресії РФ.

«Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як по тривалості, так і за масштабами формат АТО. У той же час потрібно відзначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в межах АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські та місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованій території України. У той же час, прийшов час перейти до нового формату захисту країни», — заявляв він.

Сьогодні в Раді розповіли, коли група народних депутатів подасть на розгляд законопроект про завершення АТО.

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм зазначав, що до кінця поточної сесії залишилися всього два пленарні тижні. За його словами, анонсований законопроект настільки масштабний, що спроби «протягнути» через парламент в настільки короткі терміни викличуть не тільки питання, але і опір.