Аграріїв Золочівщини ознайомили з програмами підтримки у воєнний час

«Де взяти гроші мікро- та малому агровиробнику у військовий час?». Саме під такою назвою відбулась зустріч представників департаменту АПР Львівської ОВА з аграріями Золочівського району.

В ході зустрічі директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Тетяна Гетьман поінформувала виробників сільськогосподарської продукції про можливості залучення фінансового ресурсу з бюджетів усіх рівнів та від міжнародних проектів технічної допомоги.

«Через війну змінено логістику та ринки збуту і у багатьох фермерів виникають питання, як вижити в таких умовах та де взяти кошти, щоб зберегти свій бізнес. Сьогодні для аграріїв доступна фінансова підтримка у вигляді грантових програм на розвиток бізнесу за рахунок коштів державного бюджету та міжнародних організацій. З обласного бюджету можна одержати фінансову підтримку в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, на яку в 2023 році виділили 34,2 млн грн», – зазначила Тетяна Гетьман.

Також в межах заходу заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок ознайомила присутніх з останніми змінами земельного законодавства. Головний державний інспектор Буського відділу податків та зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Сергій Рибась із змінами в податковому законодавстві.

З новим Порядком бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, а також Порядок та Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період присутніх ознайомила заступник директора департаменту – начальник управління продовольства та розвитку сільських територій Оксана Бакун.

Також вона зауважила, що розпорядженням голови обласної військової адміністрації від 28.02.2023 №101/0/5-23ВА та наказом Мінагрополітики від 21.02.2023 №223 (зі змінами) затверджені додаткові, до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76, критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

В ході зустрічі аграрії району дізнались про програми кредитування від АТ «Ощадбанк», які представив керуючий ТВБВ 65 Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» Роман Савчук. Крім цього, вони мали змогу отримати інформацію від заступника начальника управління реалізації політики зайнятості Львівського обласного центру зайнятості Руслани Палій про можливості фінансового стимулювання суб’єктів підприємництва за працевлаштування певних категорій населення.

З умовами дотримання безпеки праці під час проведення весняно-польових робіт та особливостями організації трудових відносин роботодавця та працівника в умовах воєнного стану ознайомили представники управління інспекційної діяльності у Львівській області Західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці.

Департамент агропромислового розвитку

©Медіастар