До кінця 2019 року у Львові відкриють 14 додаткових груп у дитячих садочках

Львівська міська рада активно проводить ремонтні роботи у дошкільних начальних закладах. До кінця 2019 року у Львові відкриють 14 додаткових груп у дошкільних навчальних закладах. Зараз активно відновлюють колишні садочки на вул. Чижевського, 43 та вул. Олесницького, 2.

«На цей рік ми маємо зареєстровано в електронній черзі 8 тисяч дітей. З них вже частина подали свої заяви на зарахування до закладів дошкільної освіти. Зараз буде відбуватися друга хвиля зарахування дітей у садочки. 1 вересня ми зарахуємо 7 200 дітей. Ще 400 ми зарахуємо у ці садочки, де зараз проводиться ремонт. Так десь 400 дітей не потраплять у дошкільні навчальні заклади, але переважно це діти раннього віку, до 3 років. В першу чергу ми забезпечуємо тих дітей, які вже мають 3 роки і їх батькам потрібно працювати.

Зараз у садочках на вул. Олесницького і вул. Чижевського проводяться ремонтні роботи. Це були території колишніх закладів дошкільної освіти, які колись були перепрофільовані під заклади позашкільної освіти. Плануємо, що до кінця жовтня ми завершимо ремонт і вже з листопада сюди підуть діти. Зробимо оголошення для батьків, що вони можуть дореєструвати своїх дітей у ці два садочки”, — сказала Зоряна Довганик, начальниця управління освіти ЛМР.

У будівлі на вул. Олесницького, 2 тривають роботи з ремонту приміщень з метою відкриття 4-групового садочка. Кошторисна вартість цього об’єкту — 1,2 млн грн. На сьогодні на ремонт цих приміщень в бюджеті розвитку передбачено 700 тис. грн. Крім цього бюджетом передбачено кошти на придбання ігрових споруд, м’якого інвентарю.
«Ми проводимо у цьому садочку капітальний ремонт приміщення, бо довший час воно не функціонувало. Станом на зараз залишилось близько 40% невиконаних робіт. Тут буде працювати 4 групи для дітей молодшого і середнього віку. Ми розраховуємо, що тут буде навчатись понад 100 дітей. Плануємо, що до кінця жовтня ми повністю завершимо тут роботи і з листопада він почне працювати. Це філія діючого садочка № 2», — розповіла Галина Слічна, заступниця міського голови з гуманітарних питань.

В будівлі на вулиці Чижевського, 43 до 1993 року функціонував дошкільний навчальний заклад. У 90-х роках у зв’язку із малою народжуваністю не було потреби функціонування садка, тому було прийнято рішення щодо відкриття позашкільного навчального закладу із спортивного орієнтування. З 2015 року будівля взагалі не функціонувала через аварійний стан даху та перекриття.

У 2017 році було розроблено проект на проведення капітального ремонту будівлі з метою відновлення роботи садка. За результатами торгів у 2018 році було визначено підрядну організацію ПП «Термобуд-Київ». На сьогодні завершуються роботи з проведення ремонту всієї будівлі.

У 2018 році було виконано робіт на 659 тис. грн, а у 2019 році передбачено 3,9 млн грн для виконання комплексу робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією. Крім цього, в бюджеті розвитку передбачено кошти для здійснення закупівлі необхідного обладнання, придбання ігрових споруд та заміну огорожі, а також придбання м’якого інвентарю.

Зазначимо, що у цьому садку матимуть змогу навчатись близько 60 вихованців.

«Відкривши ці два садочки ми на 85% вирішимо проблему із забезпеченням місцями дітей у дошкільних закладах освіти у районі Левандівки, адже саме тут зараз спостерігається найкритичніша ситуація. Загалом до кінця 2019 року ми відкриємо 14 додаткових груп у дошкільних навчальних закладах», — додала Галина Слічна.

Нагадаємо, окрім цих садочків у Львові проводяться роботи у: ЗДО № 111 (5 груп), ЗДО № 22 (2 групи), ЗДО № 102 (7 груп), ЗДО № 96 (4 групи), ЗДО № 97 (4 групи), які планується відкрити наприкінці 2020 року.

ЗДО по вул. Білогорща, 3а — виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво п’ятигрупового садочка.

Загалом на відновлення груп у 2019 році передбачено кошти в сумі 36,3 млн грн.

На 2019 рік зареєстровано в електронній черзі для зарахування в ДНЗ Львова 8051 дитина. Станом на 01.09.19 буде зараховано 7200 дітей.

©Медіастар