Київські поліцейські підкинули бізнесмену патрони при обшуку, але промахнулися

Ідеї “запоребрикових” спецслужб надихають, як виявилося, і українськиїх бажаючих “зрубати бабла” за допомоги своєї влади – приналежності до певних структур.

У Києві співробітники Голосіївського управління поліції підкинули патрони бізнесменові Тимофію Кохновичу, а потім у цього бізнесмена вимагали хабар за звільнення з-під варти. Але не розрахували, що в будинку встановлені приховані камери.

Про це на своїй сторінці в «Fаcebook» написав журналіст Євген Плинський.

За його словами, співробітники Голосіївського управління поліції і прокурори Київської міської прокуратури №1 організували протизаконне затримання громадянина України Кохновича і вимагали викуп під загрозою його видворення на територію Білорусі.

Журналіст розповідає, що до 2008 року Кохнович був громадянином Білорусі, займався там бізнесом і брав участь у фінансуванні білоруської опозиції. Проти нього було відкрито кілька кримінальних справ, і він був змушений втекти до України, де отримав політичний притулок і статус біженця. Білоруські спецслужби в 2008 році направляли запити в Україну з вимогою видати Кохновича. У 2016 році згідно з указом Петра Порошенка, пройшовши попередньо перевірки СБУ, МВС, Інтерполу, Кохновіч отримав паспорт громадянина України.

Захист бізнесмена Тимофія Кохновича, якого затримали силовики Голосіївського району Києва, підкинули патрони та спробували шантажувати екстрадицією в Білорусь, подасть заяву в НАБУ зі скаргою на виконавців протиправних дій.
Про це в коментарі “Новинарні” 9 січня повідомив адвокат Олексій Волошин, який захищає Кохновича.

“Завтра (10 січня) ми подаємо заяву до НАБУ… На кого? На всіх перелічених [осіб, причетних до затримання Кохновича]”, – сказав Волошин.

“Після цього також проведемо ряд оперативних заходів, спрямованих на те, щоб такі дії [силовиків проти Кохновича] не повторювалися. Я думаю, що вони в цей час теж не будуть бездіяти. Можливо, спробують “поламати” громадянство України Кохновича або якимсь чином через його дружину чи батьків… Варіантів вистачає”, – зазначив адвокат.

Суд став на захист

Олексій Волошин підтвердив, що суддя Голосіївського райсуду Києва Тетяна Шевченко 1 січня відмовила прокуратурі в запобіжному заході для Тимофія Кохновича у вигляді арешту.

Наразі (станом на 9 січня) в Єдиному реєстрі судових рішень досі відсутні матеріали цього судового засідання.

Захисту невідомо, чи подавала сторона обвинувачення апеляцію.

“Але там безтолковою буде апеляція. Річ у тім, що Тимофій – громадянин України, там не може бути екстрадиції. Це пряма норма статті 25 Конституції (“Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство” – “Н”)“, – сказав адвокат Волошин.

За його словами, суд відмовив в арешті Тимофія Кохновича “на кількох підставах”.

“Одна з них – те, що Кохнович громадянин України і його не можна екстрадувати в іншу країну. Також не було доведено, що цей злочин не втратив актуальність не території Білорусі, тобто не минули терміни давності (а інкриміновані правопорушення датовані приблизно 2006-2007 роком). І третє – те, що велося пряме листування Голосіївського райвідділку поліції з [правоохоронними] органами, КДБ Білорусі. А для цього мають залучатися Мін’юст і генеральна прокуратура України”, – сказав Олексій Волошин.

За словами захисників, зараз громадянин Тимофій Кохнович перебуває вдома, хоча Новий рік був змушений провести за ґратами за сфальшованими обвинуваченнями.

1001-й спосіб заробити 300 тисяч доларів

Як свідчать захисники, претензії до Тимофія Кохновича та його арешт – це спроба поліції Голосіївського району Києва та прокуратури шантажем отримати від бізнесмена “викуп” 300 тисяч доларів.

Першим про історію підприємця розповів у “Фейсбуці” журналіст каналу “1+1” Євген Плінський, якого Кохнович попросив про підтримку.

Він провів паралель між затриманням Кохновича силовиками в Києві з арештом українця Павла Гриба, якого арештували в Білорусі у серпні 2017 року.

“Виявилося, що у викраденні Павла деякі співробітники правоохоронних органів України побачили «стартап», на якому можна заробити”, – написав Плінський у “Фейсбуці”.

Плінський розповів, що з 29 грудня по 1 січня співробітники Голосіївського управління поліції та Київської міської прокуратури організували “протизаконне затримання громадянина України і під загрозою його переміщення на територію Білорусі вимагали викуп”.

За словами журналісті, одним із керівників цієї “ОЗГ” є т.в.о. заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського ГУ НП капітан Сергій Тичина.

Підприємець Тимофій Кохнович до 2008 року був громадянином Білорусі, займався там бізнесом і брав участь у фінансуванні білоруської опозиції.
“За любов до цієї опозиції проти нього, як проти і багатьох інших бізнесменів, було відкрито кілька кримінальних справ, і він був змушений втекти до України, де в тому ж 2008 році отримав політичний притулок і статус біженця”, – розповів Євген Плінський.

Білоруські спецслужби направляли запити в Україну з вимогою видати Кохновича, але з огляду на політичну складову переслідування Україна відмовила Мінську у видачі підприємця.

Як зазначив Плінський, у 2016 році, за указом президента Петра Порошенка, Кохнович отримав паспорт громадянина України – пройшовши попередньо перевірки СБУ, МВС, Інтерполу.

“Але у вересні 2017 року, після зникнення Павла Гриба, проти Тимофія Кохновича слідчим Голосіївського управління поліції лейтенантом Олегом Яковченком несподівано було відкрито досудове розслідування №12017100010008427 за статтею 263 ч.1 ККУ (зберігання зброї і боєприпасів)”, – пише Плінський.

За словами Кохновича, за кілька тижнів до відкриття цієї справи, 15 серпня, його викликали в МВС на Богомольця, 10, де він давав пояснення оперу Білику Андрію Миколайовичу про свій переїзд в Україну, діяльності у Білорусі та отримання громадянства.

“Після цієї зустрічі через «доброзичливців» йому була передана інформація, що виклик в МВС – це початок справи про його екстрадицію в Білорусь, що нібито правоохоронні органи РБ та України склали список із 25 осіб, колишніх громадян Білорусі, які під будь-яким приводом повинні бути екстрадовані в Білорусь, і він, Кохнович, знаходиться в цьому списку”, – розповів журналіст.

“Для того, щоб вийти з даного списку на екстрадицію, Кохновичу було запропоновано відкупитися хабаром у розмірі 300 000 доларів. За відмову від співпраці йому пообіцяли проблеми, незважаючи на українське громадянство”, – повідомив Плінський.

За його словами, 27 грудня суддя Голосіївського районного суду Шевченко Т. М. за клопотанням Яковченка винесла постанову на проведення обшуку за місцем проживання Кохновича – за нібито наявної інформації слідчого, що Кохнович зберігає вдома зброю і боєприпаси.
Відтак 29 грудня слідча група у складі 26 осіб, включаючи спецпідрозділ “КОРД”, приїхала на обшук у будинок сім’ї Кохновича.  Очолював групу старший оперуповноважений Голосіївського УП ГУ НП майор Якимчук В. Ю. вже згаданий Тичина С.В.

Із записів відеокамер із дому родини Кохновича, поширених Плінським, випливає, нібито один із членів групи, що прийшла до маєтку з обшуком, підкинув до вази у вітальні боєприпаси, і їх тут же знайшла поліція (судячи з підписів на відео).

Журналіст Плінський попросив негайної реакції правоохоронних органів на опубліковані відео та документальні докази, а також розслідування дій “даної ОЗГ” “перевертнів в погонах”, у складі якої:
– т.в.о. заступника начальника відділу кримінальної поліції Голосіївського ГУНП Тичина С.В.;
– слідчий Голосіївського ГУНП Яковченко О.А.;
– ст. о/у Голосіївського ГУНП Якимчук В.Ю.;
– о/у Голосіївського ГУНП Дубровський І.В.;
– о/у Голосіївського ГУНП Капустянський Т.Ю.;
– о/у Голосіївського ГУНП Байрамов В.З.;
– прокурор Київської прокуратур №1 м.Києва Уздемир А.А.

Із відео Плінського при цьому випливало, що суддя Шевченко відмовила прокурору в арешті Кохновича.

Апетити силовиків

Як розповів адвокат Олексій Волошин, запит Білорусі на екстрадицію Кохновича задавнений, і йдеться саме про спробу київських силовиків “заробити” на затриманні підприємця чималі гроші.

“Ця справа більше пов’язана з фінансовими апетитами українських силовиків. Що стосується Білорусі, їй не обов’язково було щось зараз вимагати. Адже існує старий запит. І Кохновича за ним, із 2008 року, в Україні тричі затримували, у зв’язку з тим що він висить в Інтерполі на розшук. Але після з’ясування ситуації відпускали, адже він має статут біженця, а згодом і паспорт громадянина України”, – сказав Волошин у коментарі.

“Наразі відбулося по-іншому. В матеріалах справи є протоколи, що вони (поліція) з’ясували, що він (Кохнович) громадянин України. Натомість паспорт громадянина України вони викидали в смітник. Потім цей паспорт мною отримувався під розписку, це було 29 грудня”, – розповів адвокат.

За його словами, білоруського громадянства в Тимофія Кохневича немає, адже при набутті українського громадянства людина автоматично має відмовитися від попереднього. “Інакше б він не отримав український паспорт”, – заявив адвокат, назвавши спробу екстрадиції громадянина України до іншої держави протиправною.

“У моїй практиці таких випадків ще не було”, – сказав адвокат, коментуючи спробу екстрадиції громадянина України.

Євген Плінський щойно написав у Фейсбуці, що завдяки розголосу силовики відреагували миттєво, і службове розслідування буде швидким і жорстким.

“Спасибі всім, хто підтримав мій матеріал щодо “перевертнів в погонах”.
Завдяки Вам, за 2 дня сюжет тільки на фейсбуці подивилося більше 500 тисяч чоловік що призвело до блискавичної реакції силовиків.

Я не схильний вважати що на даний інцидент варто вішати ярлик “зради” і, прив’язуючись до реформ, метати стріли в ГПУ, МВС, Авакова і Луценко.

Так, відбулося.
Так, подія скандальна.
Але таке було і раніше, і буде, як не крути, далі.

Головний показник в цій справі – це реально якісне розслідування і, незважаючи на ранги і звання учасників ОЗГ, негайне і публічне покарання.

Ось це і буде показником реформ і оцінкою дій керівництва МВС, НП і ГПУ.

Поки я реакцією задоволений. Без зайвих емоцій і слів, прокуратура і поліція почали службову перевірку і розслідування. Далі все в їх руках.

Ми ж чекаємо результатів розслідування і паралельно ведемо своє.

P.S. І ще, ця історія зовсім не про Кохновича, про те, чим він займався в РБ і як живе в Україні. Ця історія виключно про банду з правоохоронців про нахабство і безкарність тих, хто повинен нас захищати, а не навпаки.

Ще раз спасибі за підтримку”, – написав Плінський у Фейсбуці.