Олег Бахматюк та його UkrLandFarming не платять кредиторам з кінця 2016 року

Олег Бахматюк не вміє повертати борги. Та й навіщо? Якщо з усіма можна домовитися. Немає ніяких ознак того, що Олег Бахматюк, власник найбільшого агрохолдингу UkrLandFarming і двох збанкрутілих банків, готовий до реструктуризації своїх боргів. Принаймні, з власниками облігацій, Нацбанком та Фондом гарантування вкладів. До такого висновку прийшли в інвесткомпанії Concorde Capital.

«Дивно чути, що Валерія Гонтарєва, яка не керує НБУ з травня 2017 року, залишається ключовим порушником спокою Бахматюка. Також дивно чути, що НБУ має сильний вплив на гарантійний фонд. Фактично, лише два з п’яти членів адміністративної ради фонду представлені в НБУ. Скоріш за все, основною причиною їх опору угоді з Олегом Бахматюком є відсутність довіри», — вважає Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу інвесткомпанії.

Паращій допускає, що це також є причиною того, що UkrLandFarming і «Авангард» Олега Бахматюка досі не змогли домовитися про реструктуризацію боргу із власниками єврооблігацій.

«Ми як і раніше вважаємо, що будь-яка угода з реструктуризації має відбуватися в присутності великих кредиторів у контролюючих органах UkrLandFarming і «Авангард». І ми з подивом дізнаємося від Бахматюка, що деякі «міжнародні кредитори» вже «контролюють» бізнес, яким Бахматюк «управляє». Такі претензії не здаються достовірними, але Бахматюк міг натякнути, що деякі позиції у контролюючих органах його компаній вже зайняті кредиторами», — пояснює аналітик.

Також у недавньому інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» бізнесмен-аферист Олег Бахматюк заявив про виплату $500 млн деяким закордонним партнерам. У Concorde Capital відносяться до цієї заяви скептично, адже з кінця 2016 року Бахматюк не виплатив навіть купони за облігаціями.

Нагадаємо, банки О. Бахматюка заборгували перед Фондом гарантування вкладів 19 млрд грн. Загальна заборгованість UkrLandFarming становить $1,9 млрд.