США скоротили поставки снарядів в Україну більш ніж на 30% — ЗМІ

США скоротили поставки життєво необхідних снарядів Україні стандарту НАТО “більш ніж на 30%” з початку війни Ізраїлю проти ХАМАС в Газі минулого місяця, повідомляє ABC News з посиланням на неназваного українського чиновника.

Джерело: ABC News

Дослівно: “155-мм артилерійські снаряди є, мабуть, найважливішими боєприпасами для України в її боротьбі з російськими військами, і деякі американські запаси, які призначалися для українських військ, були перенаправлені до Ізраїлю”.

Деталі: Протягом останніх тижнів американські посадовці неодноразово заявляли, що постачання зброї Ізраїлю не матиме жодного впливу на війну в Україні.

“Вони (американські чиновники) говорили нам, що це не вплине на зобов’язання (з боку США), але це вплинуло”, -зазначив неназваний український чиновник.

Чиновник, який говорив з ABC News на умовах анонімності, сказав, що поставки цих життєво необхідних артилерійських снарядів складають “близько 60 – 70% від загального обсягу поставок в Україну”.

Високопоставлений представник американського оборонного відомства, однак, заявив ABC News, що скорочення боєприпасів не має “абсолютно ніякого відношення до того, що відбувається в Газі”.

За його словами, пакети президентських повноважень щодо скорочення озброєнь “починають готуватися за кілька тижнів до того, тому немає ніякого зв’язку між тим, що відбувається в Газі, і тим, що відбувається в Україні”.

У той же час під час свого візиту в Україну очільник Пентагону Ллойд Остін оголосив про новий пакет безпекової допомоги Україні на суму $100 мільйонів, який включає в себе невизначену кількість 155-мм артилерійських снарядів, що відповідають стандартам НАТО.

©Медіастар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *