На Львівщині зацвіла рідкісна орхідея (фото)

Днями в ботанічному заказнику "Кемпа", що в західній околиці міста Броди, неподалік села Лагодів, розквітла унікальна дика орхідея – скрученик приємний. Про це повідомляє leopolis.news. 

Під час обстеження заповідної території працівникам Національного природного парку "Північне Поділля" вдалося поміж високих трав віднайти декілька екземплярів цієї рідкісної рослини.

Як зазначила провідна наукова співробітниця відділу науки природоохоронної установи Галина Паньковська, урочище Кемпа на Бродівщині вважають єдиним місцем зростання скрученика приємного в Європі.

"Зазвичай скрученик приємний зростає на торфових болотах, сирих приозерних та прирічкових низькотравних луках. Загрозою для зникнення цієї тендітної рослини є осушення місць зростання", – розповіла науковиця.

Довідка. Скрученик приємний (лат. Spiranthes amoena) – багаторічна трав'яна рослина родини зозулинцевих або орхідних. Занесений до Червоної книги України зі статусом "Зникаючий". Місце поширення скрученика приємного (лат. Spiranthes amoena) на Бродівщині відірвано від основного ареалу його зростання майже на 2000 км, адже ця унікальна рослина поширена здебільшого на Далекому Сході, зокрема в Монголії, Японії, Китаї, на Корейському півострові.

Фото Михайла Шишка.

©Status quo