Росія продовжує порушувати міжнародні угоди – тепер і на морі

Керченський міст, який будується без всякого узгодження в порушення всіх міжнародних угод, може ускладнити доступ в українські морські порти на Азовському морі.

Про це розповів в інтерв’ю DW заступник українського міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Внаслідок спорудження РФ Керченського мосту доступ до українських портів в Азовському морі може бути ускладнено. Росія почала будувати міст через Керченську протоку в її суднохідній частині.

Міністерство транспорту РФ у серпні та вересні на 23 доби хоче заборонити судноплавство через протоку для встановлення опор Керченського мосту. Про це йдеться у проекті наказу міністерства, розміщеного на російському Федеральному порталі проектів нормативних актів. Після встановлення мостових арок через них зможуть проходити судна з обмеженими габаритами. Такі обмеження обурили українську сторону, адже Росія не узгоджувала з Києвом заборону судноплавства та подальші обмеження для суден.

Україна вийшла з переговорів про будівництво Керченського мосту ще в 2013 році. З українського боку будівництво цього мосту не розглядається взагалі.

Параметри усадки, які самостійно встановлює Росія може завдати значних проблем Бердянському та Маріупольському торговельним портам, що працюють на Азовському морі. Туди заходять судна з мінімальною усадкою 9,6, а максимальною 14 метрів. Це великі судна типу “Панамакс”. При цьому Росія встановлює усадку 8 метрів.

У період заборони судноплавства Україна матиме проблеми, адже судна вже зафрахтовані на півроку вперед. В міністерстві порахували, що збитки тільки за ці 23 доби становитимуть півмільярда гривень. Що буде далі, коли вони збудують міст, і ці обмеження будуть постійні?

Україна провела екстрене засідання в міністерстві інфраструктури, яке невідкладно звернулося до МЗС, щоб дипломати підготували ноту протесту та вживали заходів з залученням міжнародної спільноти, аби не допустити в односторонньому порядку введення обмежень під час будівництва цього мосту. Також підготовано звернення до Міжнародної морської організації (IMO) ООН, оскільки Росія грубо порушує безпеку судноплавства на морі.